Multilayer Düz Sistem Zemin Kaplama

Multilayer Epoksi Kaplama

Mart 14, 2023 admin 0 Comments

Multilayer Epoksi Kaplama

Multilayer epoksi kaplama çok katmanlı epoksi sistemi diye geçer. Trafiğin yoğun olduğu yerler de ve endüstriyel alanlarda kullanılır.  Hem grenli hem de pürüzsüz bir şekilde uygulaması yapılır. Her yüzeye uygulaması kolaylıkla yapılır. Hem eski yüzeylere hem de yeni yüzeylere kolay bir şekilde uygulanabilir. Eski yüzeyler de çukurlar ve aşınmalar olduğu için uygulaması uzun sürebilir. Bundan dolayı malzeme sarfiyatı fazla gidebilir. Tüm epoksi uygulamaları gibi multilayer zemin kaplamanın da temizliği oldukça kolaydır. Kolay kolay üzerinde toz barındırmaz.  Endüstriyel imalatta fazla mal akışından dolayı çok fazla tercih edilir. Kimyasal maddelere de oldukça dayanıklıdır. Kolay kolay kırılma yapmaz darbe mukavemeti çok güçlüdür. Tam pürüzlü kullanıldığında kaymaz özelliği sayesinde doğacak olan kazaları engeller. Uygulaması  3 ile  5 gün zaman zarfında yapılır. Bundan dolayı uygulama aşamaları 1. gününde tamamlanmalıdır. Bir fabrikanın zemini 4 parçada uygulanacaksa her parça 5 gün olarak hesaplanır toplamda bitiş süresi 20 gün olarak belirlenir.  Bu uygulamalar mevsimler arasında değişiklik gösterir. Kış aylarında sertleşme daha uzun sürerken yazın daha kısa zaman da sertleşir.

Multilayer Epoksi Kaplama Çeşitleri Nelerdir

Multilayer epoksi kaplama çeşitleri, sağlamlığı ile ince bir malzeme değildir.  Bundan dolayı üzerinde hareket eden bütün araçları kolaylıkla bir yerden diğer yere götürmesine olanak sağlar.  Portakal kabuğu yüzeyi gibi pütürlü olmasından dolayı portakal kabuğu epoksi olarak bilinir. Portakal kabuğu gibi üzeri pürüzlü olmasından dolayı kaymaz özelliği vardır. Kaymaz özelliğinden dolayı yaya geçitlerinde de sıklıkla kullanılır. Aşınma, sürtünme ve darbeye karşı dayanıklı bir malzemedir. Bakım ve onarımı kolaydır ve masrafsızdır. Fabrikalarda kurulacak makinaların ağırlığından dolayı çökme ve kırılma yapmaz. İçerik nedeniyle yapışma mukavemeti çok güçlüdür. Bundan dolayı uygulanan yere hemen yapışır ve kolay kolay sökülmez.

Multilayer Epoksi Kaplama Malzemeleri

Multilayer epoksi zemin kaplama malzemeleri fabrikalarda kullanılmasının sebebi hem dayanıklı hem de güzel görünmesinden dolayı. Müşteriler açısından güzelliğe önem veren fabrikalar diğer fabrikalara göre daha fazla satış yapmaktadırlar. Müşteriler için bırakılan izlenim görsel şov olarak gerçekleşmiş demektir. Müşterinin ürünü beğendikten sonra fabrikayı beğenmesi kolay kolay o firmadan vazgeçmeyecek anlamı taşır. Günümüzde bunun bilincinde olan firmalar hep kazanmıştır. Kullanılacak malzemeler en önemli etkendir. Sade ve düz epoksi yerine renkli göze hoş gelen malzemeleri tercih edilmelidir. Multilayer epoksi yüzey kaplama malzemeleri; Astar, Epoksi reçine ve boyadan oluşur.

Multilayer Epoksi Kaplama Nerelerde Kullanılır

Multilayer epoksi zemin kaplama nerelerde kullanılır; İlaç üretim fabrikalarında, gıda tesislerinde, mağazalarda, elektrik üretim santrallerinde, hastanelerde ve laboratuvar, plastik tesislerinde, hazır giyim mağazalarında ve tüm soğuk depolarında kullanılır. Uygulama yapılacak yere göre her rengi vardır. Dünyada en çok kabul gören renk ise Ral 7040 koduna sahip gri renktir. Hijyeniğe, temizliğe önem veren ve estetik düşünen bütün firmalar tesislerinde çokça tercih eder.

Multilayer Epoksi Kaplama Fiyatları Nelerdir

Multilayer epoksi kaplama fiyatları bütün epoksiler gibi m2’ye göre hesaplanır. Sizin m2 fiyatını araştırıp öğrenmeniz uygulama yaptıracağınız yerin ve oraya alacağınız malzemenin maliyetini azaltmış olur. Bu konuda usta da çok önemlidir. Ustanın tecrübeli olması gerekir. Maliyet çıkartma konusunda size çok yardımı olacaktır. Profesyonel bir usta yerinizin keşfini yaptıktan ne kadar malzeme gidecek kaç günde bitecek bunu hesaplar. Hesapladıktan sonrada size yerinizle ilgili bilgiler verir sonra da minimize maliyetini çıkartmaya çalışır. Usta tecrübeli olmazsa hem maliyetiniz artar hem de zamanınızdan olursunuz.  Böyle büyük bir riske girilmez. Uygulama yaptıracağınız alanın büyük olması oraya ayırdığınız bütçenin de büyük olması demektir. Bunu da tecrübesiz bir ustayla ayırmış olduğunuz bütçenin iki katına yada üç katına çıkarmış olursunuz.

Yorum Yap

Bültenimize Abone Ol

Hemen Ara
Yol Tarifi