Polyurea Zemin Kaplama

İSTNABUL EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETLERİMİZ İLE EPOKSİ BOYA UYGULAMA ÇÖZÜMLERİ

 

İstanbul'un hızla gelişen atmosferinde, estetik ve dayanıklı yüzeylere olan talep giderek artmaktadır. Eposoft Epoksi Zemin Kaplama firması, sunduğu uzmanlık ve kaliteli hizmetlerle İstanbul'da öne çıkan bir epoksi boya sağlayıcısıdır. İşte, epoksi boya ile ilgili bilmeniz gereken detaylar:

Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea, poliüretanın bir alt grubudur. Epoksi gibi 2 bileşenli bir üründür (Kısım A ve Kısım B). İki parça karıştırıldığında, hızlı bir şekilde katalize olurlar ("sertleşir") ve çok hızlı bir şekilde çok sert hale gelen bir karışım üretirler. Karışımın uçucu organik bileşikleri (VOC'ler) çok azdır veya hiç yoktur ve epoksiden daha esnektir. Son derece hızlı sertleşme hızı (5 saniyeden az) ve inanılmaz sertliği (5 dakikadan az) nedeniyle çoğu Polyurea, uygulama için özel ekipman gerektirir.

Polyurea, garaj zeminlerini kaplamak ve kapatmak için kullanılan çok dayanıklı bir malzemedir. Dayanıklı olduğu için geleneksel kaplamalara göre daha uzun ömürlüdür, çizilmeye karşı dayanıklıdır ve kurulumu kolaydır. Esasen Polyurea, garaj zemininizdeki çiziklere, hava koşullarına ve garaj zemininize zarar verebilecek diğer şeylere karşı koruma sağlayan bir bariyer oluşturmak için beton garaj zeminlerinizdeki neme bağlanan bir kaplamadır.

Polyurea Kullanmanın Avantajları

Garaj zemininizde kullanmak için harika bir seçenek haline getiren birçok Polyurea avantajı vardır. İlk olarak, tamamen UV ışınlarına dayanıklıdır. Bu, güneş alan yerler için hala mükemmel bir seçenek olduğu anlamına gelir. Diğer bazı garaj zemin kaplamalarının aksine, polyurea zamanla renk değiştirmez veya solmaz. Bir diğer avantajı ise birçok malzemeye dayanıklı olmasıdır. Örneğin neme karşı oldukça dayanıklıdır. Beton gözenekli olduğundan garajınızdaki su betonunuza sızabilir. Bu, sonunda temellerinizin çatlamasına ve yıkılmasına neden olabilir. Ancak garaj zemininizi polyurea ile kaplamak bu sorunların önüne geçer. Bu, polyurea kaplama garaj zemininizi koruduğu ve kırılmasını veya yıpranmasını önleyebileceği anlamına gelir. Polyurea kaplamalar aynı zamanda kimyasallara ve diğer lekelere karşı da dayanıklıdır. Yağ ve garajdaki diğer yaygın eşyalar zemini lekeleyebilirken, polyurea kaplı zemini temizlemek çok daha kolaydır.

Polyurea kaplamaların bir diğer avantajı ise kurulumunun çok hızlı olmasıdır. Garajınızı iyileştirmek için hızlı bir çözüm arıyorsanız, bu garaj zemin kaplamasını uygulamanıza yardımcı olacak bir şirket bulmayı düşünmelisiniz. Son olarak polyurea oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu tür kaplama onlarca yıl dayanabilir ve diğer zemin bakım ve restorasyon türlerine göre çok daha ucuz bir alternatiftir. Garaj zeminlerinizi kaplamak için polyurea kullanırsanız, yıllar boyunca yepyeni görüneceklerdir.

Polyurea Kaplama ile Epoksi Kaplama Kıyaslaması

Polyurea epoksiye göre daha dayanıklı olduğundan ortalama 15 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Genel bir inceleme yapıldığında görülür ki, polyurea ile 15 yılda bir uygulama, epoksi ile aynı sürede 3 ila 4 uygulama gerekebilir. Garajınız için daha dayanıklı, UV ışınlarına ve aşınmaya dayanıklı bir polyurea kaplama için elbette daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Çoğu durumda, insanlar ilk başta epoksiyi seçerler, ancak oldukça hızlı bir şekilde bozulduktan sonra, zamanla sağlamlığından dolayı uzun vadede daha iyi bir seçimin polyurea olduğunu fark ederler. Polyurea daha pahalıya mal olsa da dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü için para ödüyorsunuz ki bu açıkça daha iyi bir yatırımdır.

Dayanıklı Polyurea zemin kaplama söz konusu olduğunda kimyasallara, aşınmalara ve fiziksel darbelere karşı çok daha dayanıklıdır. Buna göre herhangi bir dökülmenin kaplamanıza zarar vermemesi gerekmektedir. Ancak zeminlerinizin çekici görünmesini sağlamak için, dökülenleri gördüğünüz anda gidermeye çalışmalısınız. Küçük dökülmeler için kâğıt havlu, daha büyük dökülmeler için ise su ve az miktarda temizleyici ile paspas kullanabilirsiniz. Üst kat yıllarca parlak kalacaktır, ancak parlaklığı yenilemek için cilalayıp cilalayabilirsiniz. Düzenli olarak paspaslamak, polyurea zeminlerinizi uzun süre parlak bir durumda tutacaktır.