SULTANBEYLİ / İSTANBUL 0216 398 71 94 info@epoksi.net

# EPOKSİ ZEMİNLERE HOŞ GELDİNİZ

Epoksi
Kaplama Hizmeti

Epoksi Zemin Kaplama hizmetimizi alanında uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz. En uygun Kaplama Hizmeti İçin Lütfen Bizi Arayınız

Bizi Takip Et
Sektöre Yön Veren Firma

30 Yıllık Sektör Deneyimi

Sektörde Öncü

Pürüssüz Düzyüzey

Selfleveling Kaplama

Kendinden yayılma özelliği ile pürüssüz ve sorunsuz Anti bakteriyel kaplama türüdür

Hafif Tekstürlü

Multilayer Düz Sistem

Hafif tekstürlü hatta yok denebilecek kadar hafif olan bu uygulama temizliği bakımından oldukca kolaydır.

epoksi yer zemin kaplama

Tekstürlü Zemin Kaplama

Portakal Dokulu Zemin Kaplama

Islak zeminlerde ve otoparklarda kulanılan kaplama türüdür.

Renkli Kumlarla Uygulama

Granit Görünümlü Zemin Kaplama

Granit görünümlü epoksi hizmeti renkli kumlarla yapılan ve tamamen şeffaf epoksi reçine kullanılarak tamalanan uygulamadır.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama yapı malzemesi anlamında günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Dayanıklı yapısı dayesinde pek çok alana hitap edebilmektedir. Aynı zamanda estetik görünümü ile gözlere de hitap etmektedir.

Uzun ömürlü olması sayesinde kullanıcılarına herhangi bir sorun yaratmaması açısından tercih olarak ön sıraları almaktadır. Epoksi zeminler, dış etkenlere karşı dirençli olan yapısı sayesinde yıllarca kullanılabilmektedir. Herhangi bir kimyasal çözücüye maruz kalsa dahi bundan kolay kolay etkilenmeyecektir.

Epoksi kaplamaların fazlaca çeşitleri bulunmaktadır. Farklı alanlarda bu kaplamaları görebilmekteyiz. Modeline ve çeşidine göre fiyatları değişen epoksilerin ne olduğu ise tam anlamı ile herkes tarafından bilinememektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama birbirinden farklı pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Kimyasal bir madde olarak karşımıza çıkan epoksi, kullanım şekli ve avantajları sayesinde sıkça tercih edilmektedir.

Epoksiler, termosetler grubundan yapıştırıcı olarak kullanılan bir kimyasal reçinedir. İçeriği sayesinde kimyasal etkenlere dayanıklı, fiziksel anlamda dirençli bir yapı malzemesidir. Geçirgenlik olarak sağlam olması ve uzun ömürlü olması kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır.

Özellikle yapı ve inşaat alanında yer alan epoksi, dekoratif anlamda da kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Parlak bir görünümde olmasının yanında kaygan olmayan epoksi, koku da yapmamaktadır. Zararlı bakterilerin üremesini engellemesi nedeniyle de epoksiler dekoratif anlamda kullanılmaktadır.

Endüstriyel Zeminlerde Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama teknik firmalarda farklı alanlarda kullanılır. Çoğunlukla sağlık, gıda ve ambalaj gibi sektörlerde bu zeminler kullanılır. Firmanın ihtiyacına göre zemin hazırlanır. Parlak, pahalı, kaygan veya kaygan olmayan uygulamalar tercih edilir.

Firmanın tercih ettiği yapıya göre kaygan olanlarda düşmeler, sakatlanmalar görülebilir. Bunun için pürüzlü alanlar da kullanılabilir. Hali hazırda pürüzsüz olan zeminlerde küçük çizgiler dahi belli olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama yaptıracak müşteriler “Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri” hakkında bilgi almak istiyor. Kaplanacak zeminin yapısı, şekli ve ortam koşulları göz önünde bulundurularak çeşitler müşterilere sunulur.

Müşteri beklentisini karşılayacak kaliteli, şık ve estetik duracak modelleri işlevsellik ile sunuyoruz. Çeşitler ise; portakal desenli, şeffaf, mortar ve multilayer olarak sıralanmaktadır.

Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Kaymayan yüzeysel yapısı ile çeşitli kazaları önlemektedir. Pütürlü / Pürüzlü olması nedeniyle otopark ve fabrika zeminlerinde kullanılmaktadır. Aşınması ve çizilmesi zordur.portakal dokulu epoksi

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama

Estetik açıdan müşterilerin daha çok tercih ettiği çeşittir. Şeffaflığı derinlik katarken iç mekânlarda oldukça şık durmaktadır. İnce yapısına rağmen dayanıklılığı iyidir.

Mortar Epoksi Zemin Kaplama

Dayanıklılık açısından en iyisi olarak bilinenlerdendir. Kullanım alanı olarak ise birçok alanda tercih edilmektedir. Ağır ürünlerde zarar görmez ve su da geçirmezdir. Uygulama süresinden itibaren 1 hafta beklemek gerekmektedir.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama

Kir tutmaz ve temizliği son derece kolaydır. Hastane, okul ve gıda sektörlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Ne Kadar Ömürlüdür?

Epoksi zemin kaplama

Bir epoksi zemin kaplamasının ömrü yaklaşık olarak 25 yıldır. Bu sayede tüketiciler bazında tasarruf sağlar. Sızdırma gibi bir sorun yaşanmadığı için en başarılı zemin kaplama malzemesidir. Uzun yıllar boyunca özelliğini yitirmemektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Epoksi zemin kaplama işlemi öncesi uygulanacak alan belirlenir. Alana ve kullanım şekline uygun kalınlıkta epoksi boya hazırlanır. Dilenilen çeşit için hazırlıklar yapılır. Ardından epoksi boyayı çelik mala sayesinde zemine yayıp döşeme gerçekleşir.

Epoksi yapısındaki reçine ve sertleştiriciler, istenen çeşide uygun olarak değiştirilebilir. Isı, elektrik ve kimyasala dirençli epoksi malzemeler için kürleme işlemi son derece önemlidir.

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Epoksi zemin kaplama sektör olarak incelendiğinde; gıda, ilaç, hastane, elektronik tesisler, et ve kümes hayvanları tesisleri, mandıra, içki fabrikaları, nükleer enerji tesisleri, endüstriyel alanlar ve okullardır.

Epoksi Zemin Kaplama Avantajları

Zemin kaplamaların kullanımının dışında estetik anlamda da avantajları bulunmaktadır. Kir tutmaması ve kolaylıkla silinebilmesi, malzemeyi ön plana çıkarmaktadır.epoksi zemin kaplama nasıl yapılır

Estetik anlamda da temiz ve şık görünmesi bulunduğu mekâna hava katmaktadır. Parlak görünümlerinin düşündürttüğü kayganlığın olmaması olası kazaları da önlemektedir. Koku anlamında dertsiz ve hijyeniktirler. Avantajlara bakacak olursak;

 • İşlemin yapılacağı yüzeyin tamamen değişmesine gerek yoktur.
 • Dayanıklı yapısı ile uzun süre zeminin bozulmadan, parlak ve temiz görünmesini sağlar.
 • Parlaklık talep doğrultusunda ayarlanabilmektedir.
 • Farklı desenler verilebilmektedir.
 • İstenildiği takdirde incelik ve kalınlık ayarlanabilmektedir.
 • Daha dirençli olması için kalın kaplama yapılması tercih edilebilir.
 • Epoksilerde mekânın ölçüsü fark etmeksizin her ölçüye uygun yapılabilme özelliği vardır.
 • İşlemi hızlı ve pratiktir ancak 1 hafta kadar dinlenme süresi bulunmaktadır.
 • Bu zemin kaplama sayesinde mekânın havası değişecek ve modernleşecektir.
 • Suya, asite ve alkaliye karşı dirençlidir.
 • Sürtünme, çizilme ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Kir tutmaz yüzeyi kolayca temizlenebilmektedir.
 • Kaymaz, kokusuz, hijyenik ve bakteri önleyici bir yapıdadır.
 • Dekoratif kullanıma da uygundur, estetiktir.
 • Uzun ömürlü ve sağlamdır.
 • Çatlak ve kırık bölgeleri tamamen doldurarak ve dümdüz bir alan oluşturmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyat

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı kaplama çeşidine ve alan yapısına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Epoksi zemin kaplama boyası, kullanılacak malzeme, alan genişliği ve yapısı, işlemi yapan kişilerin emekleri toplanıldığında bir fiyat sunulmaktadır.

En uygun işlemlerden bir tanesi olan epoksi zemin kaplama, müşterilerin istekleri doğrultusunda fiyat belirlemektedir. Dekorasyon veya bir fabrika yüzeyi için kullanılacak epoksilerin yapısı da modeli de farklıdır. Buna göre de fiyatlarda değişiklikler görmek mümkündür.

HİZMETLERİMİZ

epoksi kaplama
epoksi yer döşemesi
epoksi zemin kaplama
epoksi yer döşemesi
epoksi yer zemin kaplama
BİZ NASIL ÇALIŞIRIZ

Çalışma Sürecimiz

Randevu Al

Keşif Ve Fizibilite Yapılarak Zemin Kontrolleri Sağlanır

Sarfiyat Hesaplama

Zemin için uygun olan kaplama türü belirlenerek sarfiyatlar çıkarılır

Uygulama Başlaması

Belirlenen zemin kaplama işlemlerinin başlayıp tamamlanması

Proje Teslim

Uygulama sonrası ölçülendirme ve teslim aşaması tamamlanır.

BLOG

Blog Yazılarımız

Bültenimize Abone Ol

Hemen Ara
Yol Tarifi