Yol Çizgi Boyası Üretim Ve Uygulama Merkezi

Yol Çzigi Boyası

Mart 14, 2023 admin 0 Comments

Yağışlı ve soğuk hava koşullarına dayanıklı olan yol çizgi boyası, yaz aylarının sıcak havasının olumsuz etkisine karşı da dayanıklıdır. Asfalt, epoksi, parke ve fayans gibi bütün yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Açık alanlara uygulanabilen bu boya türü, diğer boya türlerinden çok daha dayanıklıdır ve daha uzun ömürlü özelliklere sahiptir.

Kullanım alanı bakımından geniş olan yol çizgisi boyası, spor salonlarında pazar alanlarında, asfalt yolda, oto parklarda, futbol sahasında ve benzeri bütün alanlarda kullanılmaktadır. Olumsuz hava koşullarının etkisine karşı kırılma veya erime gibi olumsuz etkiler meydana gelmemektedir. Uzun süre asfaltta kaldığı zaman renk yapısını ve fiziksel yapısını korur. Yağmur suyu veya kar gibi etkenlere karşı fiziksel yapısını yıllarca korur.

Asfalt orta çizgileri, sarı çizgiler, yaya çizgileri ve park çizgileri yol çizgi boyası ile çiziliyor. Epoksi boya özelliği sayesinde ağırlık kaldırabilmektedir. Üzerinden yük araçları ve diğer araçlar geçse de her hangi bir deformasyona uğramaz ve eski görünümü korur. Bu özelliği nedeniyle trafik alanlarında kullanılan bir boyadır.

Epoksi Yol Çizgi Boyası Fiyatları

Otoparklarda araç park çizgileri yol çizgi boyası ile belirlenmektedir. Otopark trafiği çok fazla olması nedeniyle otopark çizgileri için dayanıklı bir malzemeye ihtiyaç vardır. Epoksi özelliğine sahip bu boyalar otopark trafiğinin aşındırıcı etkisine karşı maksimum dayanıklıdır. Yol çizgisi renk kataloğu seçenekleri oldukça fazladır ve her zemin için renk tercihi yapılabilir.

Fiyatlandırma işleminde işlemin yapılacağı alanın genişliği ve kullanılacak olan boyanın türü belirleyici özelliklere sahiptir. Ekspertiz personeli, uygulama alanını gezerek kullanılacak olan boya miktarını belirler. İşçilik ve diğer artı masraflar da göz önünde bulundurularak yol çizgi boyası fiyatı belirlenir. Müşterinin fiyatı onaylaması ile birlikte boya işlemine geçilir.

Trafikte ve otopark park çizgilerinde genellikle sarı renk kullanılır. Sarı renk kullanılmasının nedeni diğer renklere nazaran daha dikkat çekici olmasıdır. Spor salonlarında da zeminin renk yapısına göre renk belirlenmektedir. Yol çizgi boyası epoksi özelliği nedeniyle çok kuvvetli yapışkan bir özelliği vardır. Esnek ve sünebilen bir özelliği sayesinde kırılma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Otopark kaplaması detaylı bilgilendirme için otopark zemin kaplama sayfamızı inceleyiniz.

Epoksi Yol Çizgi Boyası Uygulaması

Uygulama işlemi zeminin yapısına göre gerçekleşmektedir. Zeminin kırık veya kumlu olmaması gerekiyor. Çizgi çekilecek alan yıkanır ve kumlardan temizlenir. Daha sonra özel yol çizgi boyası makineleri ile trafik çizgileri çekilebilir. Spor salonu veya futbol sahası için çizgi çekme işleminde servis ekibimiz görev almaktadır. Ekibimizin deneyimli elemanları öncelikle uygulama yapılacak yeri inceliyor. Yol çizgisi için zeminin yapısına uygun plan oluşturuluyor.

Zemin düz veya epoksi ile kaplanmışsa bu durumda çizgi çekilecek bölümler belirlenir ve kenar bölümlere bant yapıştırılır. Bant, çizginin düzgün çıkması içindir. Daha sonra işin uzmanı servis elemanlarımız rulo ile tercih edilen renklerde çizgi çekme işlemi gerçekleştirir. Yol çizgi boyası kurumadan bantlar çıkarılır ve kenar kısımlara sıçrayan damlacıklar silinir. Silme ve bant çıkarma işlemi ertelenmemelidir. Kuruduğu zaman bant yapışıp kalır ve estetik açıdan çirkin bir görüntü oluşturur.

Epoksi Yol Çizgi Boyası Firmaları

Şirket, fabrika, AVM ve otopark kategorisinde yol çizgi boyası işlemlerinde işin uzmanı olan firmalar tercih edilmelidir. Çizgilerin düzgünlüğü, müşterinin taleplerine uyumlu olması, dayanıklı ve renklerinin her zaman canlı olması, profesyonel firma çözümleri ile mümkündür.

Firmamızın deneyimli ve tecrübeli elemanları, yol çizgi boyası işlemlerinde malzeme artı işçilik seçenekleriyle çözüm üretiyor. Yol çizgi işlemlerinde söz verilen zamanda iş teslimatı gerçekleştirerek bu konuda çözüm seçeneği sunmaya devam ediyoruz.

Yorum Yap

Bültenimize Abone Ol

Hemen Ara
Yol Tarifi