Site Rengi


Su Bazlı Epoksi Boya

Su Bazlı Epoksi Boya

Epoksi boyalar son kat olarak kullanılmakta ve günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Epoksi boyaların pek çok olumlu özellikleri bulunmaktadır. Bunların arasında kimyasallara, asit ve bazlara karşı olan dirençleri yer almaktadır. Kimyasal dirençleri oldukça yüksektir. Korozif ortamlara karşı dayanıklıdır. Bu sebeple korozyon olasılığı bulunan metallerin yüzeyine uygulanabilirler. Motorlu taşıtların metal kısımlarına da uygulanmaktadırlar. Epoksi boyalar oldukça hijyeniktir. Anti bakteriyel olduğu için üzerinde hiç bir canlı mikroorganizma yaşayamaz. Bu sebeple gıda sektöründe de oldukça tercih edilmektedir. Epoksi boyaların temizliği de son derece kolaydır. Bu nedenle uzun süreler temizlikle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Epoksi boyaların bazı çeşitleri bulunmaktadır. Su bazlı epoksi boya da çeşitlerinin birtanesidir.

Su bazlı epoksi boya hastanelerde, metallerin yüzeylerinde beton çimento gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun dışın da ilaç ve kimya sanayisinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Su bazlı epoksi boyalar tozumayı engellemektedir. bu sebeble tozumanın ürettimi etkilediği fabrikalarda da kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Su bazlı epoksi boyaların kimyasal direnci oldukça iyidir. Mekanik dayanıklılığı ve mukavemeti de oldukça yüksektir. Üst üste uygulandığı oldukça kalın ve dayanıklı bir filim tabakası oluşturur.

Su bazlı epoksi boya, su bazlı olduğu için nemli olan yüzeylerde de rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Su buharını yüzeyinden geçirebilmektedir. Bu da su bazlı epoksi boyalara nefes alma özelliği kazandırmaktadır. Yüzeyi oldukca parlak ve kaygandır.

25 Nisan 2020
224 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?