Portakal Dokulu Zemin kaplama

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Kaplama

Mart 14, 2023 admin 0 Comments

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Kaplama zemin kaplama türleri içerisinde kullanım alanı oldukça geniş bir türdür. Kullanımda sağladığı kolaylık ve uygulamadaki başarısı özellikle iç mimari de tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Adından da anlaşılacağı gibi portakal desenli epoksi kaplamadır. Popülerini artmış bir kimyasal olarak diğer kaplama çeşitlerini geçmiştir. Yer kaplama, masa kaplama, yüzük ve kolye çeşitleri gibi her alanda kullanılmaya başlanan epoksi kaplama görsel olarak da insanların gözüne çok hoş gelmektedir.

Uygulanan her yüzeyde farklı görsel sunmakla beraber oldukça kalitelidir. Kolay kolay yıpranma yapmaz ve kırılmaz. Tecrübeli ekipler tarafından yapılan epoksi kaplama sizi hem masraftan kurtaracak hem de yaptıkları iş dört dörtlük olacaktır. Epoksi uygulamasında usta tecrübeli değilse yapılan zemin kaplamada ya da diğer kaplamalarda hava boşlukları oluşturacak bu da size maliyet ve zamandan yana kayıp olacaktır. Seçilen epoksi ustası; yapılacak işlemde malzeme seçimi, temini, uygulaması ve bakımı konusunda profesyonel olmalıdır. Fiyat, zaman, tasarruf ve sağlıklı ürün teslimi demektir.

Epoksi Portakal Deseni İle Şık Görümlü Zeminler

Epoksi Portakal Deseni Az kaygan epoksi çeşidinden dolayı ve dekoratif malzeme olarak da kullanıldığı için herkes tarafından tercih edilmektedir. Kullanım açısından birçok avantajı vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • İnsana güven verir.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Uygulaması çok kolaydır.
 • Tamiri mümkündür.
 • Estetik olarak ta çok hoş gözükür.
 • Bütün renkler mevcuttur.
 • Su izolasyon görevi de yapar.

Epoksi portakal deseni Uygulama yerine göre de 1.6 mm ve 3 mm arasında kalınlığı değişir.

Portakal Kabuğu Epoksi Nerelerde Kullanılır?

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Kaplama kaymaz zemin elde etmek için her yer de kullanılır. Portakal kabuğu gibi girintili çıkıntılı olması ıslak zeminde dahi kayma oranını minimize etmektedir. Peki portakal epoksi kaplama nerelerde kullanılır:

 • Hastanelerde
 • Tıp Merkezlerinde
 • Devlet dairelerinde
 • Okullarda
 • Yaya Geçitlerinde
 • Otoparklarda

Portakal desenli epoksi kaplama sesi absorbe etme özelliği sayesinde yoğun trafik olan alanlarda sıklıkla tercih edilir. Ses iletkenliği olmadığı için kullanıldığı alanlarda ayak sesinden kaynaklı gürültünün önüne başarıyla geçer.

Portakal Kabuğu Epoksinin Fiyatı

Portakal Kabuğu Epoksinin Fiyatı Çalışma yerine göre ve kullanılacak malzemeye göre değişiklik gösterir. Günümüzde en çok tercih edilen yer kaplaması olduğu için fiyat araştırması yaparken metre de ne kadar epoksi gider bunu bilmeniz gerekir. Bu da alacağınız ürüne göre değişir. Profesyonel bir ustayla birlikte fiyat çalışması yapmalısınız ki, uygulamayı usta yapacağı için yerinize göre ne kadar epoksi gider ona göre hesap yapacaktır. Yapacağı epoksi fiyatlandırılması sizin için minimize edilmiş olur. Epoksi zemin uygulamalarında fiyat belirlenmesinde alanın genişliğinin doğru hesaplanması zemin etüdü hakkında doğru bilgi verilmesi önemlidir. Ancak işinde profesyonel bir epoksi ustası; alan hakkında müşteriye detaylı bilgi vererek kullanacağı malzemenin özelliklerinden miktarına kadar tüm bilgiyi en başta verir.

Uygulayacağınız zemin m2 için ne kadar epoksi gider? Epoksi nasıl uygulanır ve kaç mm epoksi gider? Tüm bu sorular için maliyeti aza indirirken kaliteden ödün vermemek epoksi ustasının iş bilirliği ile doğru orantılıdır.

Geniş alanlara yaptıracağınız epoksinin m2 fiyatı düşer. Dar alan için verilen fiyatla geniş alan için verilen fiyatta farklılık gösterir böyle olunca genellikle geniş alanlara yaptırılır.  Portakal kabuğu Epoksinin fiyatı epoksinin çeşitliliğine göre fiyat değişir. Fiyatlandırmada;

Yorum Yap

Bültenimize Abone Ol

Hemen Ara
Yol Tarifi