trende

Portakal Desen Epoksi Nedir

27.11.2021
15
Portakal Desen Epoksi Nedir

Epoksi, termosetler grubunda yer alan,  ısıtma işlemi uygulandıktan sonra herhangi bir yumuşama göstermeyen ve devamlı sert kalabilen bir plastik çeşididir. Portakal desen epoksi,  sağlıklı olmakla beraber üretimi kaymaz özelliği barındıran maddelerden oluşur. Adından da anlayabileceğimiz gibi üstündeki desen portakal kabuğuna benzemektedir.

Küçük girinti ve çıkıntılardan oluşan yüzeyi sayesinde, kaymaz bir özelliğe sahiptir. Genelde kullanım alanları ıslak zeminler ve yıpranan yüzeyler olmak üzere, tercihe bağlı olarak çoğu zeminde de kullanılmaktadır. Anti bakteriyel özellikte üretilen bu ürünler, sağlık açısından çok dikkat edilen alanlarda kullanılmaktadır. Islak zeminlerde kullanılmasına rağmen, ıslandığında herhangi bir koku gözlenmez.

Islak alanlarda ve yıpranmaya meyilli yüzeylerde kullanımı son derece artan bu zemin kaplama, kişilerin güvende yürümesini sağlamaktadır. Temizlikte kolay ve uzun ömürlü olması, insanların tercih ederken baktıkları diğer özelliklerinden biridir.

Portakal Desen Epoksi Zemin Kaplama

Portakal desen epoksi zemin kaplama daha çok sık kullanılan alanlarda yerini almaktadır. Zaman geçtikçe zeminler kullanıma bağlı olarak aşınma gibi faktörler nedeniyle eskiyebilmektedir. Fabrika, okul, hastane ve depo gibi alanların zeminleri kullanım sıklığı doğrultusunda eskimeye meyilli alanlardır.

Özellikle depo ve fabrikalarda yük indirip kaldırma gibi işlerin çok olması dolayısıyla zeminlerin aşınma ihtimali yüksektir. Bu nedenlere bağlı olarak işlevini kaybeden zeminin birçok işe olumsuz etkileri olabilmektedir. Genelde her gün işleyen bu fabrikalar da tadilat yapılması işlerin durması açısından kötü bir durumdur.

Bu yüzden fabrika gibi alanlarda aşınmayı önlemek ve uzun ömürlü bir zemin için portakal desen epoksi tercih edilmektedir. Yüksek dayanıklılığıyla kendinden memnun bırakan bu kaplama, kısa sürede çoğu alanda yerini almıştır.

Portakal Desen Epoksi Zemin Fiyatları Nelerdir?

Epoksi zemin fiyatlarına göz gezdirmişseniz, portakal desen epoksi zemin fiyatları diğerlerine göre uygun bir şekilde gözükmektedir. Ekonomik ve geniş kullanımı gibi özellikleri sayesinde tercih edilen bu zemin kaplama, aynı zamanda uzun ömürlü olması sayesinde paranızdan tasarruf edebileceğiniz bir üründür. Bu fiyatları ve diğer kullanıma elverişli özellikler sayesinde kısa sürede en çok tercih edilenlerden biri olmuştur.

Portakal Desen Epoksi Özellikleri Nelerdir?

Portakal desen epoksi özellikleri çok kullanışlıdır. Bu yüzden bu kaplama, diğer zemin kaplama türlerine göre daha çok tercih edilmektedir.  Fiziksel veya kimyasal açıdan zarar verici etkilere karşı son derece dayanaklı bir zemin kaplama türüdür. Kullanım alanları arasında açık veya kapalı alan fark etmemekle beraber, kolayca temizlenme özelliği ile beğenilen bir epoksi çeşididir.

Uzun ömürlü olması sayesinde, yıllar geçse de ilk günkü gibi aynı verimlilikte kullanım imkânı sunmaktadır. Bu sayede olabilecek aksilikler doğrultusunda yapacağınız tadilatları en aza indirir para bakımından tasarruf yapmanızı sağlar. Ayrıca işlerin aksama olasılığını da azaltarak, zamandan da tasarruf etmenize olanak verir.

Yayaların sık kullandığı alanlarda ve ıslak zeminlerde tercih edilen portakal desen epoksi, kaymaz bir zemin sunarak oluşabilecek kazaları önler. Bu kaymaz özelliğini portakal kabuğu şeklinde olmasından alır. Yaya geçitleri, otopark ve yaya trafiğinin çok olduğu alanlarda bu epoksi çeşidine rastlanmaktadır. Kaymaz özelliği dışında,  insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kullanılmasının bir diğer sebebi hijyenik özellikte olmasıdır.

Birçok renk çeşidine sahip olan bu kaplama türü,  çoğu yerde dekorasyonu bozmadan yapılabilmektedir. Uygulanabilir alanları olukça geniştir ve bu özelliğini tam veya yarı mat şekilde yapılabilmesinden alır. Bu nedenden dolayı alışveriş merkezlerinin otoparklarında ve depolarında tercih edilen bir kaplama çeşididir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?