Epoksi Zemin Kaplama En Güncel Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Mart 14, 2023 admin 0 Comments

Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatları uygulanacak olan kaplama sistemine göre değişkenlik göstermekte buda aşşağıdaki fiyat tablosuna göre  300 TL den başlayıp 360 TL ve 250TL ye kadar değişkenlik göstermekte olup, Rulo ile sürme sistem m2 fiyatı ise 230 TL den Başlayıp 290 TLye kadar çıkmaktadır.

Epoksi zemin kaplama fiyatları Epoksi reçine ile elde edilecek bir alanın zemin kaplamasında malan başına ya da kg başına hesaplanabilen bir işlemdir.

Epoksi reçine ya da Epoksi boya ile işyeri, park alanı, ofis, ev zemini ve benzeri alanların zeminlerini kaplamak mümkündür. Dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı ile son yıllarda endüstriyel alan dışında zemin kaplamada da sıkça rastladığımız Epoksi malzemesi kalitesi ile de çok tercih edilmektedir.

Epoksi zemin kaplama fiyatları boyayacağınız alandan kg ve malan başına değişiklik göstermektedir. Epoksi reçine fiyatları aynı zamanda Epoksi kalitesine bağlı olarak da değişebilen bir malzemedir. Şık ve dayanıklı olan bu malzemenin Epoksi zemin kaplama fiyatları yazımızda ve içeriğimizde yer almaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin kaplama şık duran ve aynı zamanda dayanıklı olan kaplama türleri arasında başta gelmektedir. Çok sık kullanılan ve kullanımı ve daha sonrasındaki temizlik ve benzeri her türlü işi kolay olan Epoksi reçine ile zemin kaplamak artık herkesin severek yaptırdığı bir uygulama.

Ev, ofis, otopark, garaj, işyeri, okul zeminleri gibi pek çok farklı alanda kullanılmasının bir diğer nedeni ise Epoksi reçine ile kaplanmış alanın kaymamasıdır.

Tüm bunlar göz önüne alınarak oluşan talep sonrasında piyasada Epoksi zemin kaplama malzemesine ulaşmak çok kolay olmuştur. Değişen fiyatları ile de dikkat çeken Epoksi zemin kaplama malzemesi kalitesine göre de piyasada farklı fiyatlara satılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Birim Fiyatları

Epoksi zemin kaplama fiyatları kg ve metrekare başına olmak üzere farklılık gösterir. Örnek verecek olursak 3 metrekare alanı Epoksi zemin kaplama malzemesi ile kaplamak isterseniz buna gidecek Epoksi reçine malzemesini sayın alacağınız yere danışarak almanız daha faydalı olacaktır.

Birim fiyat olarak baz alacağımız ölçü metrekare olmakla birlikte 1 metrekare alana ne kadar Epoksi kaplama malzemesi giderden sonra en çok sorulan soru ise fiyatı. Epoksi zemin kaplama fiyatları metrekare başına 65 TL gibi bir fiyattan başlayarak 150 TL ve üzeri fiyatlara kadar ulaşabilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Türleri ve Fiyatları

Epoksi zemin kaplama fiyatları ve türleri kaplanacak alana göre farklılık göstermektedir. Çeşitli zemin kapla türleri bulunan Epoksi reçine malzeme özellikle estetik ya da dekoratif bir görünüm için kullanılmaya dikkat edilmesi ile başlamıştır.

Şık ve estetik duran Epoksi zemin kaplama malzemesi fiyat olarak kalitesinden kaplanacak olan alanın metrekaresi ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Epoksi zemin kaplama türlerine bakacak olursak 4 farklı Epoksi zemin kaplama çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama,
  • Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama,
  • Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama,
  • Anti Statik Epoksi Zemin kaplama.

Bu dört farklı Epoksi zemin kaplama malzemeleri arasında estetik görünüm için en çok tercih edilen türü ise üç boyutlu Epoksi zemin kaplama malzemesidir diyebiliriz.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları İstanbul Kocaeli

Epoksi zemin kaplama fiyatları son zamanlarda zemin kaplamak isteyenlerin en çok aradığı seçeneklerden birisi.

Birim fiyatına göre değişebilen ve kg olarak da satılabilen Epoksi zemin kaplama malzemesi İstanbul ve Kocaeli illerimizde çok sık kullanılan bir üründür.

İnternetten alıp getirtebileceğiniz gibi farklı yerlerde ve boyacılarda da satılan Epoksi zemin kaplama malzemesinin fiyatı kaplanacak alandan malzemenin fiyatına kadar pek çok farklı etken ile değişmektedir.

Özellikle metrekare başı kaplayacağınız alanda seçeceğiniz Epoksi zemin kaplama çeşidi de malzemenin fiyatını etkileyen bir unsurdur.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesi ile zemin kaplama ürünleri de hızla gelişime uğramıştır. Özellikle yeni ve modern uygulamaların yanı sıra düşük toksisite ve kolay uygulanabilirlik de gündeme gelmiştir. Bu anlamda en iyi hizmeti veren epoksi malzemesi pek çok alanda kullanım imkânı bulmuştur. Özellikle son zamanlarda mimari uygulamalarda tercih edilmesi nedeniyle farklı boya ve zemin kaplama işlemlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak epoksi zemin kaplama ürünleri sıklıkla modern uygulamalara uyarlanır.

Hem iç hem de dış mekân uygulamalarına uyumlu olan epoksi malzemesi sıklıkla zemin kaplamada tercih edilir. Epoksi zemin kaplama fiyatları uygulanacak alana ve malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Eğer basit bir epoksi zemin kaplama fiyatı nedir diye merak ediyorsanız aşağı yukarı evinizin büyüklüğü arttıkça maliyeti de artacaktır. Bu tür epoksi zemin kaplamalar 3 veya 2 komponentli olarak değişiklik gösterir. Eğer vaktiniz varsa ve epoksi zemin kaplama için yeterli bekleme süresi sağlayabilecekseniz 2 komponentli olanları tercih edebilirsiniz. Daha hızlı kuruma ve yapışma talep ederseniz epoksi zemin kaplama için hızlandırıcısı olan malzemeleri tercih etmenizde mümkündür. Bu tür epoksi zemin kaplama ürünleri 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde kuruma özelliği gösterir. Bu sayede pek çok alana zahmetsizce uygulanabilme özelliğini de bünyesinde Barındırır.

Epoksi Zemin Uygulamaları

Şeffaf veya renkli olabileceği gibi çeşitli dokularla da epoksi zemin uygulamaları yapılabilmektedir. Dilerseniz pürüzlü veya parlak olan epoksi zemin uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Pek çok endüstriyel kuruluşta dolgulu epoksi zemin kaplama uygulamaları tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni yerlerin kaymaz özelliğe sahip olması gerekliliğindendir. Eğer estetik açıdan daha güzel ve kullanışlı bir epoksi zemin kaplama uygulaması istiyorsanız parlak veya mat olanlarından istediğiniz renk ve kalitede olanı tercih edebilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama fiyatları malzeme seçiminden uygulanacak alana kadar çeşitli farklılıklar göstermektedir. Bunlar içerisinden bütçenize ve alanlarınıza en uygun olanı seçerek kaplama talebinde bulunabilirsiniz. Epoksi zemin kaplamalar yüksek kimyasal dayanımın yanı sıra aşınma direnci de gösterdiği için seneler boyunca yıpranmadan kullanım imkânı tanır. Özellikle kaymaz bir zemin kullanmak isteyen kişiler için iç ve dış mekanlarda epoksi zemin kaplama uygulamaları söz konusudur.

Epoksi Malzeme Özellikleri

Zemin kaplama uygulamalarında epoksi malzemelerini tercih edilmesinin en önemli nedeni yüksek dayanım gösterdiği alanların bulunmasıdır. Özellikle yağmur suyuna dayanıklılığı ile dış cephelerde rahatlıkla kullanılabilen epoksi zemin uygulamaları uzun süre solmayan yapısı sayesinde istediğiniz renkte seneler boyunca kalır. Bunun yanı sıra sürtünmelere karşı gösterdiği direnç sayesinde de kolaylıkla çizilmeyen zeminlere sahip olabilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama malzemelerinin bir diğer özelliği de hızlı ve homojen bir şekilde uygulama yapısına sahip olmasıdır kolayca sürüldüğü için zeminin her yerine eşit olarak dağıtabileceğiniz epoksi zemin kaplama uygulamaları sayesinde daha düzgün bir görünüm yaratmak söz konusudur. Epoksi zemin kaplama fiyatları malzemenin özelliğine ve uygulanan alana göre çeşitlilik gösterse de pek çok zemin kaplama ürününe göre daha ekonomik bir maliyete sahiptir. Özellikle bu fiyatı belirleyen bir diğer unsur da kısa sürede uygulanabilme avantajıdır.  Siz de pos sisteminin kaplama üstün özelliklerini yaşam alanlarınızın her alanında görmek ve deneyimlemek isterseniz uygun renk ve özellikleri seçerek epoksi malzemeler ile zemin kaplama tercihinde bulunabilirsiniz. Sizler için alanında uzman kişiler tarafından epoksi zemin kaplama uygulamaları yapıldığında farklı fiyatlar da çıkabilmektedir. Tamamen seçilen malzemeye ve kullanılan ürün miktarına göre farklı fiyat aralıklarında bulunurlar.

Yorum Yap

Bültenimize Abone Ol

Hemen Ara
Yol Tarifi