Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Zemin Parke Uygulama

Zemin Parke Uygulama

Parke, yer kaplamalarında kullanılan bir kaplama türüdür. Yapı işlerinde genellikle parke tercih edilmektedir. Zemin parke, iki başlık altında incelenebilir. Bunlardan biri laminat parke diğeri ise lamine parkedir. Genellikle bilinen bunlardır. Fakat bazen de üçüncü olarak sayamayacağımız ama tercihen yaptırılan gerçek ağaç parkeleri de vardır. Bu türdeki parkeler lamine ve laminattan farklıdır.

Zemin parke çeşitlerinden laminat parke, kağıda reçine emdirilerek elde edilen kaplama türüdür. Ahşaba oranla çok daha uygun fiyatlıdır.  Genelde kanserojen diye tercih eden kişi sayısı azdır. Kanserojen maddeli olmayan yapıştırıcılar ile yapılanlar da mevcuttur. Bu konuda dikkatli tercih yapılması gerekmektedir.Bu çeşitlerde E1 standartındakiler sağlık açısından daha iyi oluğu için daha çok tercih edilmektedir.

Zemin parke çeşitlerinden lamine parke, ahşap malzemelerinden oluşur. Ağaçtan ince bir kaplama yapıştırılır. Genellikle üç katmandan oluşur. Preste tutkal ile yapıştırılır. İkisi arasındaki fark (Lamine parkenin,laminat parkeden farkı), lamine de malzeme ahşaptır. Laminat parke de arada MDF kullanılabilir. Bundan dolayı lamine, laminattan daha pahalıdır. Pahalı olmasına rağmen ikiside neredeyse eşit miktarda tercih edilmektedir. İkisinin de yapımı kolaydır. Fakat, temizlik açısından laminat parke çok daha pratik bir şekilde temizlenirken, lamine parke biraz daha dikkat ve önem ister. Yapılacak yerin geometrik şeklide bu açıdan önem taşır. Geometrik şekle göre ölçüler alınır ve ona göre hazırlanılır.

19 March 2017
86 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
For these types of player dan bailey jersey, Something more challenging was required: A permanent deep clean of their lives.Mann was armed with a knife and acting erratically when police confronted him and the incident has prompted calls for reforms including greater openness in the department karl joseph jersey. Is a versatile scatback who has been cold and warm. Late in the growing season, Ware emerged an additional capable runner laremy tunsil jersey. Are the Pats struggling? Never. Their weighted resistive DVOA brad wing jersey, Which does not include Weeks 1 through 5 and cut rates Weeks 6 through 11, Came in seventh overall a signal that the Pats' D is playing well of late Anquan Boldin Jersey. The castle remained the ancestral stonghold of the McCarthy family until the appearance of Oliver Cromwell in 1646. Then fifteen years later was the appearance of King Charles II on the throne got the McCathys back in the castle Steven Nelson jersey. The Battle of the Boyne in 1690 led to all Irish chiefs been stripped of their power and titles that resulted in the McCarthys been forced to leave the Blarney Castle.