Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Zemin Parke Uygulama

Zemin Parke Uygulama

Parke, yer kaplamalarında kullanılan bir kaplama türüdür. Yapı işlerinde genellikle parke tercih edilmektedir. Zemin parke, iki başlık altında incelenebilir. Bunlardan biri laminat parke diğeri ise lamine parkedir. Genellikle bilinen bunlardır. Fakat bazen de üçüncü olarak sayamayacağımız ama tercihen yaptırılan gerçek ağaç parkeleri de vardır. Bu türdeki parkeler lamine ve laminattan farklıdır.

Zemin parke çeşitlerinden laminat parke, kağıda reçine emdirilerek elde edilen kaplama türüdür. Ahşaba oranla çok daha uygun fiyatlıdır.  Genelde kanserojen diye tercih eden kişi sayısı azdır. Kanserojen maddeli olmayan yapıştırıcılar ile yapılanlar da mevcuttur. Bu konuda dikkatli tercih yapılması gerekmektedir.Bu çeşitlerde E1 standartındakiler sağlık açısından daha iyi oluğu için daha çok tercih edilmektedir.

Zemin parke çeşitlerinden lamine parke, ahşap malzemelerinden oluşur. Ağaçtan ince bir kaplama yapıştırılır. Genellikle üç katmandan oluşur. Preste tutkal ile yapıştırılır. İkisi arasındaki fark (Lamine parkenin,laminat parkeden farkı), lamine de malzeme ahşaptır. Laminat parke de arada MDF kullanılabilir. Bundan dolayı lamine, laminattan daha pahalıdır. Pahalı olmasına rağmen ikiside neredeyse eşit miktarda tercih edilmektedir. İkisinin de yapımı kolaydır. Fakat, temizlik açısından laminat parke çok daha pratik bir şekilde temizlenirken, lamine parke biraz daha dikkat ve önem ister. Yapılacak yerin geometrik şeklide bu açıdan önem taşır. Geometrik şekle göre ölçüler alınır ve ona göre hazırlanılır.

19 Mart 2017
1.030 kez görüntülendi