Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Yer Zemin Kaplama

Yer Zemin Kaplama

İşlem yapılacak yerde öncelikle zemindeki kırıklar,çatlaklar ve delikler onarılır. Uygulama yapılacak alan fayans ise derz boşlukları kapatılmalıdır. Daha sonrasında zeminin teraziye alınması gerekmektedir. Bu işlem zeminin su geçirmesini ve rutubet yapmasını engeller. Yer zemin kaplama da bu durum oldukça önemli bir yer taşır. Bunların ihmal edilmesi durumunda pürüzsüz yüzey elde edilemez, altındaki delikler,kırıklar ve çatlaklar kaplamaya aşırı derecede zarar verir. Bunlar dikkate alındığı sürece ve kaplama bakımları yapıldığı sürece uzun süre kullanılabilir. 

Yer zemin kaplama uygulamasında, ilk olarak alt yapı sağlam hale getirilir. Toz ve yağ gibi zorlu şeylerin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Bu zemin için civalı harç hazırlanır. Civalı harç işleminden sonra zımpara ile törpülenir.Harç, kuvars ve mermer tozu kullanılarak yapılır.

 Yer zemin kaplama uygulamasında, üst zemin kişinin isteğine göre yapılır. Müşterinin tercihine göre üç boyutlu ya da sade modeller ile montaj yapılır. Yapımı en kolay olan kısım üst bölgedir. Bu işlemlerin hepsi tamamladıktan sonra hazırlanan yeni zemini yedi gün dinlenmeye bırakmak gerekir. Yapıldığı anda üstüne eşya konulmamalıdır. Kurumadan konulan eşya şekli bozar. Çünkü harcın kuruması ve sabit bir hal alması gerekmektedir. Sonrasında bu görünümü düzeltmek çok zordur. Üst üste kaplama yapılmadığı için, yapılan herşeyi söküp üstüne tekrardan yeni bir kaplama yapılması gerekir.

19 Mart 2017
1.434 kez görüntülendi