Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Subazlı Epoksi Boya

Subazlı Epoksi Boya

Epoksi boyalar son kat olarak kullanılmaktadır ve günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Epoksi boyaların pek çok olumlu özellikleri bulunmaktadır. Bunlar arasında kiyasallara, asit ve bazlara karşı olan dirençleri yer almaktadır. Kimyasal dirençleri oldukça yüksektir. Korozif ortamlara karşı dayanıklıdır. Bu sebeple korozyon olasılığı bulunan metallerin yüzeyine uygulanabilirler. Motorlu taşıtların metal kısımlarına da uygulanmaktadırlar. Epoksi boyalar oldukça hijyeniktir. Anti bakteriyel olduğu için üzerinde hiçbir canlı mikroorganizma yaşayamaz. Bu sebeple gıda sektöründe de oldukça tercih edilmektedir. Epoksi boyaların temizliği de son derece kolaydır. Bu nedenle uzun süreler temizlikle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Epoksi boyaların bazı çeşitleri bulunmaktadır. Su bazlı epoksi boya da çeşitlerinden bir tanesidir.

Su bazlı epoksi boya, hastanelerde, metallerin yüzeylerinde beton çimento gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun dışında ilaç ve gıda sanayinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Su bazlı epoksi boyalar tozumayı engellemektedir. Bu sebeple tozumanın üretimi etkilediği fabrikalarda da kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Su bazlı epoksi boyaların kimyasal direnci oldukça iyidir. Mekanik dayanıklılığı ve mukavemeti de oldukça yüksektir. Üst üste uygulandığı oldukça kalın ve dayanıklı bir film tabakası oluşturur.

Su bazlı epoksi boya, su bazlı olduğu için nemli olan yüzeylerde de rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Su buharını yüzeyinden geirebilmektedir. Bu da su bazlı epoksi boyalara nefes alma özelliği kazandırmaktadır. Yüzeyi oldukça parlak ve kaygandır.

19 Mart 2017
979 kez görüntülendi