Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Solventsiz Epoksi Boya

Solventsiz Epoksi Boya

Teknolojini ilerlemesi ile birlikte yeni kaplama çeşitleri de ortaya çıkmaya başlamıştır. Epoksi kaplama en çok tercih edilen kaplama türleri arasındadır. Bunun sebebi pek çok avantajının olmasıdır. Her şeyden önce epoksi kaplama ve epoksi boyalar diğer yöntemlere göre çok daha kolaydır ve uğraştırıcı değildir. Epoksi boyalar kimyasallara karşı dirençlidir, asit ve bazlardan etkilenmezler. Mukavemetleri oldukça yüksektir. Korozif ortamlara karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple özellikle metal yüzeylerde çokça tercih edilmektedir. Üzerinde bakteriler barınamadığı ve üreyemediği için yani anti bakteriyel olduğu için de gıda sektöründe oldukça tercih edilmektedir. Epoksi boyalar yarı mat özellik gösterirler ve genelde son kat boyası olarak kullanılırlar. Son kat boyası olarak kullanılmasının sebebi koruyucu olmasından kaynaklanmaktadır. Solventsiz epoksi boya ise parlak görünümlüdürler ve yine aynı şekilde son kat boyası olarak kullanılmaktadırlar.

Solventsiz epoksi boya da korozyona karşı oldukça dirençlidir. Üst üste kalın bir tabaka halinde uygulanarak bir film tabakası oluşturulabilir. Solventsiz epoksi boyalar yüzeye parlak bir görüntü kazandırırlar. Mukavemeti oldukça yüksektir. Bunun yanında darbelere ve aşınmalara karşı da yüksek direnç gösterir. Bu sebeple özellikle içme suyu deposu gibi yerlerde daha çok tercih edilmektedirler.

Solventsiz epoksi boya kimyasallardan etkilenmez. Bu nedenle kimyasallardan etkilenme eğilimi gösteren çelik ve beton gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Metallerin betonların ve kimyasallardan etkilenen diğer tüm yüzeylerin korunmasında solventsiz epoksi boyalar kullanılmaktadır.

19 Mart 2017
876 kez görüntülendi