Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Solventsiz Epoksi Boya

Solventsiz Epoksi Boya

Teknolojini ilerlemesi ile birlikte yeni kaplama çeşitleri de ortaya çıkmaya başlamıştır. Epoksi kaplama en çok tercih edilen kaplama türleri arasındadır. Bunun sebebi pek çok avantajının olmasıdır. Her şeyden önce epoksi kaplama ve epoksi boyalar diğer yöntemlere göre çok daha kolaydır ve uğraştırıcı değildir. Epoksi boyalar kimyasallara karşı dirençlidir, asit ve bazlardan etkilenmezler. Mukavemetleri oldukça yüksektir. Korozif ortamlara karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple özellikle metal yüzeylerde çokça tercih edilmektedir. Üzerinde bakteriler barınamadığı ve üreyemediği için yani anti bakteriyel olduğu için de gıda sektöründe oldukça tercih edilmektedir. Epoksi boyalar yarı mat özellik gösterirler ve genelde son kat boyası olarak kullanılırlar. Son kat boyası olarak kullanılmasının sebebi koruyucu olmasından kaynaklanmaktadır. Solventsiz epoksi boya ise parlak görünümlüdürler ve yine aynı şekilde son kat boyası olarak kullanılmaktadırlar.

Solventsiz epoksi boya da korozyona karşı oldukça dirençlidir. Üst üste kalın bir tabaka halinde uygulanarak bir film tabakası oluşturulabilir. Solventsiz epoksi boyalar yüzeye parlak bir görüntü kazandırırlar. Mukavemeti oldukça yüksektir. Bunun yanında darbelere ve aşınmalara karşı da yüksek direnç gösterir. Bu sebeple özellikle içme suyu deposu gibi yerlerde daha çok tercih edilmektedirler.

Solventsiz epoksi boya kimyasallardan etkilenmez. Bu nedenle kimyasallardan etkilenme eğilimi gösteren çelik ve beton gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Metallerin betonların ve kimyasallardan etkilenen diğer tüm yüzeylerin korunmasında solventsiz epoksi boyalar kullanılmaktadır.

19 March 2017
63 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
For these types of player dan bailey jersey, Something more challenging was required: A permanent deep clean of their lives.Mann was armed with a knife and acting erratically when police confronted him and the incident has prompted calls for reforms including greater openness in the department karl joseph jersey. Is a versatile scatback who has been cold and warm. Late in the growing season, Ware emerged an additional capable runner laremy tunsil jersey. Are the Pats struggling? Never. Their weighted resistive DVOA brad wing jersey, Which does not include Weeks 1 through 5 and cut rates Weeks 6 through 11, Came in seventh overall a signal that the Pats' D is playing well of late Anquan Boldin Jersey. The castle remained the ancestral stonghold of the McCarthy family until the appearance of Oliver Cromwell in 1646. Then fifteen years later was the appearance of King Charles II on the throne got the McCathys back in the castle Steven Nelson jersey. The Battle of the Boyne in 1690 led to all Irish chiefs been stripped of their power and titles that resulted in the McCarthys been forced to leave the Blarney Castle.