Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Solventli Epoksi Boya

Solventli Epoksi Boya

Epoksi boyalar günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi bu boyaların pek çok avantajının olmasından kaynaklanmaktadır. Epoksi boyalar genelde son kat olarak uygulanmaktadır. Kimyasal dirençleri oldukça yüksektir. Asit ve bazlara karşı da oldukça dirençlidir. Ayrıca korozif ortamlara da dayanıklıdır. Bu sebeple metal yüzeylerde oldukça tercih edilmektedir. Motorlu taşıtların metal kısımlarında da kaplama olarak kullanılmaktadır. Epoksi boyaların renk kartelası da oldukça geniştir. Bu sebeple dilediğiniz renklerde epoksi boya bulabilirsiniz. Epoksi boyaların uygulaması da çok kolaydır. Zamandan tasarruf sağladığı için de tercih edilmektedir. Temizliği de çok basittir. Epoksi boyalar anti bakteriyel olduğu için hiçbir mikroorganizma bu yüzeylerde yaşayamaz ya da üreyemezler. Bu sebeple gıda ve ilaç sektöründe de oldukça fazla kullanılmaktadır. Epoksi boyaların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Solventli epoksi boya da bu çeşitlerden biridir.
Solventli epoksi boya beton ve çimento gibi yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tozuma yapmadığı için zemin tozumasının olmaması gereken üretim yerlerinde de bu boyalar tercih edilmektedir. Atık su tankları, şarap depolama, hastaneler gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Üst üste uygulandığında kalın bir film tabakası oluştururlar. Bu film tabakası oldukça kaygandır. Sağlığa da hiçbir zararı bulunmamaktadır.
Solventli epoksi boya ile boyanan yüzeyler parlaktır. Kimyasal ve mekanik dayanımı da bulunmaktadır. Özellikle asitlere karşı oldukça dirençlidir. Su altında uzun süre kalan metal malzemelere de solventli epoksi boyalar uygulanmaktadır

20 Mart 2017
645 kez görüntülendi