Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

PVC zemin kaplama malzemeleri diğer zemin kaplama çeşitlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Çünkü PVC zemin kaplamaların pek çok avantajı bulunur. Bu kaplamaların temizliği kolaydır. Temizliğe uzun zaman harcamak zorunda kalmadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. En önemli özelliklerinden biri de anti bakteriyel özellik göstermesidir. Bu özelliği sayesinde yüzeyinde canlı organizmalar üreyemez hatta barınamazlar. Bu da PVC zemin kaplamaların hijyenik olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple Hijyen ve temizliğin ön planda olduğu okul hastane yemekhane gibi yerlerde tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. Durgun elektrik insan vücudunda bile bulunmaktadır. Elektrikle çalışan bazı hassas cihazlar bu statik elektrikten etkilenmektedir. Bu sebeple elektrikli cihazların çokça bulunduğu fabrika laboratuvar ve buna benzer yerlerde PVC zemin kaplamalar tercih edilmektedir.

PVC zemin kaplama malzemeleri üzerinde küf ve mantar gibi istenmeyen oluşumlar görülmez. Su sızdırmaz. Bu sebeple de nem ve rutubet yapmaz. Renk ve desen kartelası oldukça geniştir. Böylece yaptırmak istediğiniz yere uygun renk ve desenleri kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

PVC zemin kaplama malzemeleri homojen ve heterojen zemin kaplamalar olmak üzere ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez. Katmanlar halinde bulunur. Kalınlığı yaklaşık 2mm civarındadır. Homojen zemin kaplamalar her yerinde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı çok iyidir. Bu sebeple insanların yoğun olduğu yerlerde daha çok tercih edilmektedir.

19 Mart 2017
1.939 kez görüntülendi