Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya nedir sorusunun cevabı şu şekildedir. Epoksi boyalar kimyasal ve korozif ortamlara karşı son derece dirençlidir. Mukavemetleri de oldukça yüksektir. Epoksi boyalar asit ve bazlara karşı da oldukça dirençlidir. Korozif ortamlara dayanıklı olmalarından dolayı korozyona uğramaya meyilli metallerin yüzeyinin boyanmasında kullanılmaktadırlar. Epoksi boyalar genelde son kat olarak kullanılır. Epoksi boyalar anti bakteriyel özellik gösterirler. Hiçbir canlı oluşum epoksi üzerinde yaşayamaz ya da üreyemez. Bu sebeple ilaç ve gıda sektöründe de tercih edilmektedirler. Su altında uzun süre kalması gereken yerlerde de epoksi boyalar kullanılmaktadır. Epoksinin temizliği de oldukça kolaydır. Bu sebeple temizlikle uzun süre uğraşmak zorunda kalmadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Epoksi boya nedir merak ediyorsanız epoksi boya yarı mat görünümlü bir boyadır. Tüm metal ve beton yüzeylerde mükemmel tutuş sağlamaktadır. Epoksi boya uygulanacak yüzeylerin kir pas leke gibi istenmeyen maddelerden arındırılması gerekmektedir. Ayrıca uygulanacak yüzeylerde herhangi bir pürüz varsa bu pürüzlerin de giderilmesi gerekmektedir. Çünkü herhangi pürüz ya da kalıntı epoksi boyaların uygulanacak yüzeye tamamen tutnmasını engellemektedir. Epoksi boyalar hastanelerde, fabrikalarda ve buna benzer pek çok mekanda kullanılmaktadır.

Epoksi boyaların renk kartelası da oldukça geniştir. Böylece istediğiniz renge rahatlıkla boyayabilirsiniz. Boyattığınız renkten sıkıldığınızda istediğiniz başka bir renge kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Epoksi boya nedir sorusunun cevabı epoksi boya günümüzde kullanılan en iyi ve koruyucu boya türüdür.

19 March 2017
82 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
For these types of player dan bailey jersey, Something more challenging was required: A permanent deep clean of their lives.Mann was armed with a knife and acting erratically when police confronted him and the incident has prompted calls for reforms including greater openness in the department karl joseph jersey. Is a versatile scatback who has been cold and warm. Late in the growing season, Ware emerged an additional capable runner laremy tunsil jersey. Are the Pats struggling? Never. Their weighted resistive DVOA brad wing jersey, Which does not include Weeks 1 through 5 and cut rates Weeks 6 through 11, Came in seventh overall a signal that the Pats' D is playing well of late Anquan Boldin Jersey. The castle remained the ancestral stonghold of the McCarthy family until the appearance of Oliver Cromwell in 1646. Then fifteen years later was the appearance of King Charles II on the throne got the McCathys back in the castle Steven Nelson jersey. The Battle of the Boyne in 1690 led to all Irish chiefs been stripped of their power and titles that resulted in the McCarthys been forced to leave the Blarney Castle.