Kampanya Spotu Başlığı
İnternet Üzerinden Gelen Mğşterilerimize Özel İndirimlerimiz Mevcuttur.

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya nedir sorusunun cevabı şu şekildedir. Epoksi boyalar kimyasal ve korozif ortamlara karşı son derece dirençlidir. Mukavemetleri de oldukça yüksektir. Epoksi boyalar asit ve bazlara karşı da oldukça dirençlidir. Korozif ortamlara dayanıklı olmalarından dolayı korozyona uğramaya meyilli metallerin yüzeyinin boyanmasında kullanılmaktadırlar. Epoksi boyalar genelde son kat olarak kullanılır. Epoksi boyalar anti bakteriyel özellik gösterirler. Hiçbir canlı oluşum epoksi üzerinde yaşayamaz ya da üreyemez. Bu sebeple ilaç ve gıda sektöründe de tercih edilmektedirler. Su altında uzun süre kalması gereken yerlerde de epoksi boyalar kullanılmaktadır. Epoksinin temizliği de oldukça kolaydır. Bu sebeple temizlikle uzun süre uğraşmak zorunda kalmadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Epoksi boya nedir merak ediyorsanız epoksi boya yarı mat görünümlü bir boyadır. Tüm metal ve beton yüzeylerde mükemmel tutuş sağlamaktadır. Epoksi boya uygulanacak yüzeylerin kir pas leke gibi istenmeyen maddelerden arındırılması gerekmektedir. Ayrıca uygulanacak yüzeylerde herhangi bir pürüz varsa bu pürüzlerin de giderilmesi gerekmektedir. Çünkü herhangi pürüz ya da kalıntı epoksi boyaların uygulanacak yüzeye tamamen tutnmasını engellemektedir. Epoksi boyalar hastanelerde, fabrikalarda ve buna benzer pek çok mekanda kullanılmaktadır.

Epoksi boyaların renk kartelası da oldukça geniştir. Böylece istediğiniz renge rahatlıkla boyayabilirsiniz. Boyattığınız renkten sıkıldığınızda istediğiniz başka bir renge kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Epoksi boya nedir sorusunun cevabı epoksi boya günümüzde kullanılan en iyi ve koruyucu boya türüdür.

19 Mart 2017
1.044 kez görüntülendi